• Kemerli Kış Zirve Tırmanışı (11-13 mart 2016)

  Musatafa ile biltepe tırmanış duvarında tırmanırken bir zirve faaliyeti planlama fikri ortaya çıktı Ertesi gün Ankaraya gidiyordum ve 1 hafta orada kalacağımdan dönüncede bu yoğun olacağımdan bu fikre pek sıcak bakmamıştım. Fakat Ankarada faaliyetin iyi planlanırsa haftasonuna sığabileceğini farkettim. Mustafa ile görüşüp Umut ve Yağmurada haber verdikten sonra hazırlıklara başladık. 4 adet alt grupla beraber 8 kişi olarak Kaçkar bölgesindeki kış ulaşımı en kolay dağ olan Kemerli dağına faaliyeti planlamaya başladık.
  Perçembe günü katılımcı listesi belirlendi Yağmur dersleri dolaysıyla aaliyete katılmama kararı aldı.
  Aynı gün akşam 17:00 da kulüpten malzemeleri teslim aldık. cuma günüdersi olmayanların sabahtan otostop ile gitmesi dersii olanlarında akşam 19:30 da araçla aydere ulaşması, Cumaresi avusor göle intikal ve kamp kurulması Pazar zirve denemesi akabinde dönüş şeklindeydi.
  Cuma günü 19:30 da Kampüste buluştuk yemek yedikten sonra alışverişimizi yaparak Aydere doğru 160km lik yola çıktık 23:00 da Aydere ulaşıp çadırlara geçerek dinlenmeye başladık.
  Cumartesi saat 05:00 da kalkarak yürüyüşe başladık sert karda çok batmadan 14:00 tam kar yumuşamaya ve yapışmaya başladığında kamp alanına vardık.
  Gün boyunca yemek yiyip su kaynatarak ertesi günkü zirve denemesine hazırlandık. Saat 20:00 civarı yattık
  Soğuk ve titremeli bir gece sonrası saat 03:00 da zirve için uyandık su hazırlayıp kahvaltı yaptıktan sonra saat 05:00 da zirve için harekete geçtik
  Saat 9:30 ta bele vardık. Belden 200m aşağıda karın sertleşmesi üzerine krampon taktık.
  Saat 11:30 da Zirveye vardık yaklaşık 20dk zirvede fotoğraf çekildikten sonra geri dönüşe geçtik.
  İlk kulvarı geçtikten sonra kar yumuşadı ve kramponları çıkartarak temkinli bir şekilde saat 14:15 te kampa vardık.
  15:15 te kampı toplayarak inişe geçtik ve 16:30 da aydere vardık.

 • Hakkımda

  1989 yılının güneşli ve mutlu olduğunu tahmin ettiğim Mart ayında Ankara da dünyaya geldim. 2008 yılına kadar Ankara da yaşayıp, 2008 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesini kazanmam ile birlikte Trabzon maceram başladı. Lise yıllarında çektiğim çeşitli fotoğraflarımın Tübitak – Sanal Sergide yayınlanması ile fotoğrafçılığa ilgim başladı, 2009 yılında girdiğim Karadeniz Teknik Üniversitesi Fotoğrafçılık Kulübünde bu ilginin teknik tarafını geliştirdim. 2007 Yılında kendi imkanlarım ile çıktığım Ovid zirvesinden sonra dağcılığa ilgi duymaya başladım ve 2010 Yılında KTÜDAKS’a üye olarak dağcılık, dağcılık eğitmenliği ve arama kurtarma eğitimi aldım. 2012 Yılında Oğuzhan TÜRK ile birlikte bir Kızlarsivrisi tırmanışı dönüşünde okuldan geç olarak aldığımız harcırahlar ile bisiklet almaya karar vermemiz ile bisiklet dünyasına ve KTÜBİS (Karadeniz Teknik Üniversitesi Bisiklet Kulübün) e giriş yaptık. İki kulüple birlikte Üniversite hayatım boyunca çeşitli ulusal ve uluslararası yaz, kış zirve çıkışları ve bisiklet turlarına, yarışlarına katıldım. 2012 Yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü tamamlayarak Mühendis Ünvanı Kazandım ve aynı tarihte Yükseklisans eğitimine başladım. 2014-2015 Tarihleri arasında KTÜBİS başkanlığı görevini yürüttüm. Dağcılık antrenmanı olarak haftasonları koşuya başladıktan sonra bunu bir kademe geliştirmek amacı ile maraton koşma kararı aldım, 2015 RunAnatolia (Eski adıyla Runantalya) ya kayıt yaptırdım fakat sakatlığım dolayısıyla katılamadım. 2015 Kaçkar Maratonunda Gönüllü olmam ile birlikte tekrar koşmaya karar vererek, 2015 İstanbul Maratonuna ve  2015 Kapadokya Ultra Maratonuna Kayıt yaptırdım ve antrenmanlarımı sürdürmeye çalışıyorum. Halen Ktü Elektronik Müh. ABD’da yüksek lisans eğitimimi sürdürüyor ve vakit bulduğum zamanlarda dağlarda ve yollarda olmaya çalışıyorum.

 • Merhaba dünya!

  WordPress’e hoş geldiniz. Bu sizin ilk yazınız. Bu yazıyı düzenleyin ya da silin. Sonra blog dünyasına adım atın!